subskrybuj: | Komentarze

Jak budować dom

0 komentarzy
Jak budować dom

Budowa domu to dla wielu osób totalna abstrakcja, ale każdy, kto ma to zasobom wie, że z abstrakcją nie ma to wiele wspólnego, jedyna kwestia to ciężka praca, trochę frustracji, oczekiwania i przekładania terminu przeprowadzki. Dom nie buduje się z dnia na dzień, często trwa to nawet latami, a wiele zależy od naszych funduszy. Jeśli mamy pieniądze, to budów będzie szła w miarę szybko, ale jeśli pieniądze nie są nasza mocną stronę to wszystko będzie rozwijało się wolniej. Dlatego, zanim zaplanujemy budowę zobaczmy, czy mamy wystarczające fundusze, jeśli nie na początku pójdźmy po kredyt, potem zacznijmy budowę. Budowa domu powinna być dobrze zaplanowana, najlepiej rozpocząć prace wiosną, aby do jesieni staną cały dom, apotem można było rozpocząć prace wykończeniowe w środku. Uważajmy jednak na wybór pory rozpoczęcia budowy, jeśli jest zbyt wilgotna ziemia, zmarznięta to wtedy budowa domu jest wręcz niewskazana, bo w przyszłości mogą pojawić się dość spore problemy związane z grzybek, czy też na przykład z przemarzaniem muru, co może mieć poważne skutki


Co kupić przed rozpoczęciem budowy

0 komentarzy
Co kupić przed rozpoczęciem budowy

Rozpoczynasz budowę domu, dlatego musisz dobrze się przygotować. Jeśli zlecasz to firmie, która działa kompleksowo tylko przesyłasz pieniądze, ale nie każdy lubi takie rozwiązanie tych kwestii zakupowych, zdecydowana większość sama lub z pomocą kogoś bliskiego wybiera materiały, aby ustrzec się przed oszustami, którzy chcąc oszczędzić kupują materiały kiepskiej, jakości. Na początku musisz zdecydować, czy interesuje Cię dom drewniany, czy z cegły, to określi, jakie materiały musisz kupić i w jakiej ilości. Oczywiście te zakupy warto przedyskutować z firmą, której zlecasz budowę, bo z jednej strony oszukać może Cię firma szukająca oszczędności, ale też sprzedawca, który będzie próbował sprzedać Ci materacy dużo droższe, a wcale nie lepsze od tych tańszych. Zresztą musisz zauważyć, że pewne sprzęty, na które namówi cię sprzedawca mogą okazać się zbędne, bo firma, którą zatrudniasz takie właśnie posiada, a więc komunikacja między firmą budowlaną, a twoim architektem i samym tobą to podstawa.


Urządź dom po swojemu

0 komentarzy
Urządź dom po swojemu

Ostatnio bardzo modne stało się kupowanie w popularnych śmieciówkach mebli, wręcz stron z katalogu, ale czy faktycznie chcesz, żeby twój dom, czy twoje mieszkanie wyglądało, jak każde inne w naszym kraju. Nie da się ukryć, ze to raczej wątpliwa przyjemność ciągle mieć wrażenie, że wszyscy maja ten sam pomysł na dom i jego wnętrz. Oczywiście czasem inspiracja może być wskazówką, ale też nie bądźmy osobami, które robią wszystko, jak w katalogu. Dom ma wyrażać nas, naszą dusza, powinien odzwierciedlać wszystko to, co nam się podoba, ale tez musi być funkcjonalny. Nie zagracajmy naszego mieszkanka, ale też nie róbmy z niego szpitalnej Sali. Dom to nie muzeum i tym musimy się kierować. Nie może być idealnie wysprzątany, bo wtedy człowiek ma wrażenie, ze nikt w nim nie mieszka. Dom musimy urządzać tak, jak nam się to podoba, owszem katalog może być ładny, ale też nie należy przesadzać, bo wtedy niczym się nie wyróżniamy na teł wszystkich innych mieszkań w naszym pięknym kraju sieciowe.


Nowy garaż przydomowy

0 komentarzy
Nowy garaż przydomowy

W dzisiejszych czasach nie każdy ma odpowiednie pomieszczenia gospodarcze, aby schować tam swój samochód, ten przez to moknie i jest poddany złym warunkom atmosferycznym przez cały swój czas nieużytkowania. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w budownictwo garażowe i samemu spróbować zbudować nowy garaż przydomowy, aby w nim schować swój nowy samochód. Jeżeli mamy trochę chęci i pomocników na pewno uda nam się tego dokonać w krótkim czasie i małym nakładem sił. Trzeba tylko chcieć. Jeżeli jednak jesteśmy zapracowani to całą robotę mogą za nas wykonać fachowcy i wykwalifikowani pracownicy, albo możemy tez cały garaż zamówić przez internet, a firma nam go przywiezie postawi i już będziemy mogli z niego korzystać. Bez żadnego budowania czy prac remontowych. Super sprawa, z której korzysta coraz więcej ludzi na całym świecie. Więc nic nie szkodzi na przeszkodzie, abyśmy i my taki garaż sobie sprawili i byli już narażeni na złe warunki atmosferyczne naszego samochodu tylko w czasie jazdy. Takiego garażu życzmy każdemu kierowcy.


A może zatrudnimy architekta

0 komentarzy
A może zatrudnimy architekta

Nie każdy w momencie podejmowanie decyzji o wykonaniu remontu decyduje się na zatrudnienie specjalisty, wciąż robią to jednostki. Oczywiście czasem, dochodzi o większe działanie, jak wyburzanie ścian, zrobię czegoś z niczego, czy zamienienie klitki w bardziej funkcjonalne mieszkanie specjalista będzie bardzo pomocny, ale musimy zauważyć, ze w rzeczywistości nie jest to spraw atak Łotw, jak nam się wydaje. Taki architekt nie jest najtańszy rozwiązaniem. Wiele osób rezygnuje z takich usług właśnie ze względu na cenę. Trzeba jednak zauważyć, że architekt wykonuje wszystko kompleksowo, układa plan, przygotowuje projekt wyposażenia wnętrz, nawet potrafi znaleźć dla nas ekipę, czy załatwić kwestie wystroju wszystkich pomieszczeń. Jeśli nie mamy czasu lub pomysłu na to, jak powinny wyglądać nasze wnętrza jest to najlepsze rozwiązanie, na jakie możemy się zdecydować, aczkolwiek trzeba zauważyć, że w rzeczywistości czas sami możemy to wszystko sami zaplanować dzięki inspiracjom znalezionym w Internecie.


Budowa placu zabaw

0 komentarzy
Budowa placu zabaw

Gdy mieszkamy w małej miejscowości gzie nie ma prawie żadnych atrakcji dla naszych dzieci to wspaniałym pomysłem przez władze naszej gminy jest budowa nowego placu zabaw dla naszych pociech, aby miały gdzie w ciągu dnia gdy jest ładna pogoda się bawić. Taka inwestycja budowlana na pewno musi zostać pokryta w części z funduszy Europejskich i dlatego jest to fajna inicjatywa mieszkańców aby takie coś powstało w naszej miejscowości. Budownictwo przedszkolne jest tutaj dobrym nazewnictwem, ponieważ na naszym placu zabaw będą się bawić w większości dzieci w takim właśnie wieku. Oczywiście dla starszych też powinno się coś znaleźć, ale starsze dzieci będą przede wszystkim przychodzić i pilnować młodsze rodzeństwo, a te nasze maluch będą zadowolenie z takiego placu zabaw i chętnie będą chciały tutaj przychodzić prawie codziennie. Dlatego warto w taki projekt budowlany zainwestować czas, pieniądze i swoje pomysły, aby dzieci miały co robić na terenie naszej malej miejscowości, w której mieszkamy na co dzień.